Moje zvířátka aneb Seznamte se !

23. března 2014 v 16:42 | Terezah |  Zvířátka
Ahojte, dneska jsem zvolila článek úplně jiného šálku čaje a to jsou zvířátka. Jelikož můj další koníček jsou zvířata a celkově chovatelství, i já vlastním pár živých tvorů tak vám je dnes chci představit.

Už od dětsví žiji s nějakým zvířátkem. Pamatuji si že moje úplně první zvíře byl křeček. Dál přišly na řadu opět další křečci, vodní želva, kočky, morče, králíci. Nepamatuji si že by byla doba že jsem nic neměla.
Teď už jsem dospělá a stále mě to drží, přes to ale myslím na to že cestuji a nevím jak dlouho tady budu. Do školy budu sice chodit ještě 3 roky ale.. už si nic novýho a nechci pořizovat. Navíc si myslím že mi tohle co mám úplně stačí.
Tak jdeme na to.

1.
Nejdříve začnu tím nejdůežitějším a tím s kým jsem toho hodně zažila a tím je pes Jambo. Je to můj první pes. Já jsem opravdu jiného neměla. Mám ho od doby kdy mě bylo 10 let. Zažili jsme toho spolu hodně a je to ten nejlepší pes. Za tu celou dobu musím říct že mě neomrzel a mám ho pořád stejně ráda. Teď už je starý a už moc neslyší ale on bude pořád nejlepší.

Řekla bych o něm že má rád děti, nemá rád když někdo cizí kope s míčem nebo s něčím střílí a nemusí kočičky.
Z výcviku toho umí hodně: sedni, lehni, zůstaň, válet sudy, mrtvola, skákt přes překážky, poprosit..jediný co se nenaučil stoprocentně je přijít na povel. Když ho pustím tak on třeba pětkrát na přivolání přijde a na po šestý je fuč.
Jambo je plemeno neznámé ale je vidět že má v sobě Čau čau protože má fialový jazyk a trochu ty rysy na hlavě.
2.
Další zvířáko se jmenuje Fredy.
Fredy je morče, které mám už také dost dlouho asi 6 let a pořád mi přijde že na to jak je staré je v dobrém stavu. Přežil potkany, velké zimy..
Mě se na něm líbí moc jeho zbarvení a že jsou ty barvy pěkné syté. Prostě rezavá je opravdu rezavá, bílá krásně čistá a černá pěkně lesklá.
Morče je od kamarádky zadarmo

3.
Jako třetí vám představím velmi důležitého člena domácnosti a tím je Korela chocholatá, jmenuje se Ťulík. Jsou mu 3,5 roku. Umí zpívat, tancovat, rád papá z talíře s ostatními členy a rád se fotí a ukazuje před zrcadlem.
4.
Poslední moje zvířátko je králíček kterému říkám Bobík. Je to sice samice ale je to prostě Bobík. Nejdříve byla bráchova ale potom se o ní nestaral tak ji mám já. Stará je asi 4 roky a dvakrát měla mláďata které šli do světa. Bohužel z těch posledních mi dvě mláďata odnesla kočka.


*****u této fotky je logo z jedné webovky na které mám uloženo spoustu fotek takže si nemyslete že je to zkopírované od někoho jiného !!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama