Zase vyprávění ze Španělska

12. září 2013 v 18:33 | Terezah |  Cestování
Ahoj, tak konečně po dlouhé době bude náký článek.. Dlouho nic nepíši protože se mi moc nechtělo a dávala si do školy věci do pořádku. Ještě mi zbývá sehnat učebnici angličtiny Chill out, tak se zítra pujdu podívat do knihkupectví. Poslední dobou už se začíná počasí zhoršovat a je mi furt zima, možná jsem se ještě neaklimatizovala ze Španělska. Ach jak já bych se tam hnedka vrátila.. Pořád se mi odehrává v hlavě všechno co jsem taam zažila...

Já tomu totiž pořád nemůžu uvěřit, že jsem se tam dostala a co vše tam prožila..Když se nad tím zamyslím tak se mi splnilo něco co jsem si vždycky přála. Přijde mi jak kdyby nade mnou stál nákej svatej a plnil mi moje sny. Hodně věcí se mi často splní.


Chtěla bychvám ještě trochu víc o tom popovídat.
Strašně se mi líbil styl stolování. prostě vždycky každý den alepson jedno jídlo všichni jedli v jeden čas pohromadě. Jídlo bylo vždy dáno do jedné velké mísy nebo tácu, kolem si všichni sedli a jedli jsme společně z jedné mísy, či talíře. Všichni, někdy se jedlo rukama, jindy vidličkou, lžící. Ale z jednoho koryta všichni.. Podle mě si to spousta lidí neumí představit tohle to.
Myslím si že to ty lidi hodně spojuje a dává pocit druhýmu že se ho nešťíťíš a jsou si všichni rovni.
Mě se tenhle způsob strašně líbí a opravdu já jsem neměla vůbec špatný pocit abych si myslela že od nich něco chytím nebo že se v jídle rukama hrabat nebudu, ne, přišlo mi to moc hezký.. Od prvního dne mě brali jako kdybych patřila k nim do rodiny a já je taky.


Abych lépe upřesnila, žila jsem v apartmánu s mým kamarádem (Abdou), jeho sestřenicí (Fatou Kine), jejím přítelem (Laye) a dcerou (Cumba). Samozřejmě k nám chodilo spousta návštěv, takže byl den kdy se nás doma sešlo třeba 8-9 lidí.

U nich doma si připadám opravdu jako doma. Třeba u jiných lidí bych se styděla ale tady absolutně ne.. Mohla jsem si tam dělat co chci, a nikdo na mě blbě nekoukal když jsem si třeba automaticky šla pro něco do ledničky, zapla si televizi, prostě cokoliv bez zeptání, prostě jako doma.. Tam platí co je moje to je tvoje a naopak. Mě se takovýhle styl života fakt líbí.
Nic extra pro mě nevařili, to co jedí oni to budou vařit a když by mi to nechutnalo tak at si uvařím to co mě chutná.. Avšak já s jejich jídlem neměla žádné potíže..
To jídlo, vinikajicí. Jen jeden pokrm mi moc nechutnal ale jinak uplně všechno. Vařeji vesměs hodně rýži na různé způsoby, brambory obyč i sladké..Dost kořeněné, chilli jídlo. Kdo nemá rád pálivé tak si na své nepřijde. Protože co jídlo, to chilli.
Určitě taky mezi námi byla velká důvěra, hlavně oni mě hodně důvěřovali protože mi několikrát Fatou nechávala na starost Cumbu který je deset let. Řekla bych že jiný lidi by to takhle nenechali, protože já s ní byla hned ten první týden každý den sama a hlídala jsem jí. Chodili jsme do bazénu,do města a samy, máma a všichni ostatní byly třeba dopoledne v práci.


Seznámila jsem se ve Španělsku se strašým množstvím lidí. Mám pár určených lidí který mám nejradši a to jsou lidi opravdu který mám neuvěřitelně ráda. Vždycky večír když se šlo do práce prodávat na tržiště tak jsem chodila taky.. Moc se mi to tam líbilo, protože tam člověk potká spoustu kamarádů, kamarádek, popovídá a něco se děje. Poznala jsem tam jednu černošku jmenuje se Yuma (Džuma), strašně jsem si ji oblíbila protože si s ní hrozně rozumím a líbí se mi. Ta byla nejlepší. Spoustu lidí nebudu jmenovat protože to by byl hodně dlouhý seznam.

Poznala jsem však jednoho super černocha. Mame Gor (čti Mamgo) z Barcelony. Znám ho z tržiště ale Na diskotéce jme ho jednou potkaly, já s nim šla tancovat. no to bylo hustý, ten uměl tak tancovat a nikdy nuda. Tahle jsem se snad líp na disco nikdy nebavila. Mimochodem on umí i nádherně zpívat. Tenhle člověk každýmu dokáže zvednout náladu, ten to umí. Tak tohodle člověka mám taky hrozně ráda.


Poznala jsem i dalšího super chlápka který se jmenoval taky Mame Gor (čti Mamgo). S tím si hodně rozumím řečí a myšleenka, myslím si že to je taky kvůli tomu jak on kašle na náký muslimský zákony atd..prostě náký náboženství moc nedodržuje a je takovej blázen. S nim jsem toho taky zažila taky neuvěřitelnýho, čemu se ted už jenom smějem.
Ten vyšší vlevo


Mohla bych vám takhle napsat o spoustě dalších. To by bylo ale na dlouho. Je toho strašně moc co bych chtěla napsat ale to by toho bylo moc.
Hlavně neposlouchejte rady a poučky na internetu o tom jaký jsou černoši svině a kdoví co si všechno špatný, neposlouchejte to. Určitě se jich najde spousta špatných i já bych o nýkým věděla. Nikoho ale nepředurčujte že je špatný když o něm nic nevíte. Musí si to každý vyzkoušet a ne jen si něco myslet že to tak je a přitom od skutečnosti to má daleko.
Žila jsem s nimi přes tři týdny v kuse. S nikým z nich jsem neměla žádný konflikt a vím že i kdyby byl tak se vše vyřeší rozumně... Mám z toho výborný pocit a jsem neuvěřitelně štastná že jsem tam sama letěla.. Pro mě to byly ty nejlepší prázdniny, spousta poznatků, pocitů, zážitků, podívanou na taková místa kam bych se normálně nikdy v životě nepodívala a myslím si že snad nikdo z vás nemá možnost něco stejného zažít. Poznla jsem jinou kulturu, jejich zvyklosti. Já vím, abych je pořádně poznala musela bych s nimi žít třeba rok v kuse ale i za ty tři týdny toho o nich vím daleko víc než kdokoliv jiný. Na co však nesmím zapomenout, co se mi líbilo ze všeho nejvíc. To že kamarádi si vždycky mezi sebou pomůžou, ne jako tady že i ten nejlepší kámoš se na tebe vykašle. V přátelství se k sobě chovaji ukázkově, z těch by si mělo plno lidí vzít příklad.
At si o mě každý myslí každý co chce ale já jsem na to hrdá a nestydím se za to. Já nestrádám, já si jen žiju svůj sen.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lůca Lůca | Web | 14. září 2013 v 10:35 | Reagovat

Bože toho jídla..jooo to by bylo něco pro mě :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama